Předprodejní místa
Kontakt
Fotografie
Garance primátora
Minulé koncerty
O projektu

  Garant programu

Vyjímečná hudba ve vyjímečném prostředí


Také tak by se dala charakterizovat řada deseti osobitých, nejen hudebních projektů, které se uskuteční v jedinečném prostředí plzeňské Velké synagogy.

Velká synagoga je bezesporu unikátní stavbou evropského významu, která však v Plzni zažívala mnohé peripetie. Snad jedině netradiční postavení v bloku obytných domů ji uchránilo před okamžitou demolicí za 2. světové války. „Péče“, kterou ji věnoval režim následující, by se bez nadsázky dala nazvat demolicí pozvolnou. Naštěstí se v 90. letech našly finanční prostředky na její celkovou rekonstrukci a díky tomu je opět druhá největší synagoga v Evropě zpřístupněna lidem. Možná proto, že ji míjíme téměř denně, nám svým způsobem vnějškově zevšedněla. Charisma se ale skrývá uvnitř a síla vnitřního prostoru jistě hudbě dodá další rozměr.

Koncerty, které jsme pro Vás vybrali do projektu „Synagoga Concerts“ by Vás jistě oslovily i jinde. Jsme však přesvědčeni, že tento duchovní prostor s jedinečnou akustikou Váš zážitek umocní. Jsme rádi, že naše pozvání přijali umělci, které prostředí Velké synagogy oslovuje. Naší snahou je představit Vám je jinak než jste zvyklí, ale tak abyste po koncertě odcházeli s příjemným pocitem, že jste zažili něco, co byste jinde zažít nemohli.

Přijďte se zaposlouchat!

Za „Synagoga Concerts“

Mgr. Michal Jančařík

Synagoga Concerts, s.r.o.
Krokova 20, 326 00 - Plzeň
synagogaconcerts@email.cz